cctb-editor

17 octombrie 2018

Niciun comentariu

Home Evenimente

CONCURS NAȚIONAL DE POEZIE PENTRU LICEENI „HARABABURIADA” IN MEMORIAM VASILE COJOCARU

CONCURS NAȚIONAL DE POEZIE PENTRU LICEENI „HARABABURIADA” IN MEMORIAM VASILE COJOCARU

Concursul Național de Poezie pentru Liceeni „HARABABURIADA” IN MEMORIAM Vasile Cojocaru s-a încheiat
Mai jos afișăm câștigătorii
Felicitări tuturor!!!

Câștigătorii premiilor pentru interpretare – învățământ vocațional –
BĂIEȚI:
Premiul I – Mărtinaș Călin, Colegiul Național de Arte „Regina Maria” Constanța, clasa a-XII-a
Premiul II – Nistor Petru-Liceul Vocațional de Artă Târgul Mureș, clasa a -XII -a
Premiul III – Sîntejudean Victor, Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti”, București, clasa a- XI-a
Mențiune – Nechifor Valentin, Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța, clasa a -XII-a
Mențiune – Savin Carol, Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța, clasa a-XII- a
FETE:
Premiul I – Crăciun Denisa Andreea, Liceul de Artă „Hariclea Darclee”, Brăila, clasa a -XI-a
Premiul II – Trestianu Aurelia Andreea, Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti”, București, clasa a-XI-a
Premiul III – Trofin Ana-Maria, Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța, clasa a-XII- a
Mențiune- Floroiu Maria, Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța, clasa a-XII- a
Mențiune – Galanton Maria Victoria,Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța, clasa a-XI-a
Mențiune – Van Kline Iara, Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti”, București, clasa a-XI-a

Premiile acordate pentru interpretare, învățământ de masă
Premiul I – Olaru Elena, Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu”, Medgidia, clasa a-XII-a
Premiul II – Sava Nicoleta Andreea, Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu”, Medgidia, clasa a – XI-a
Premiul III – Gheorghiță Irina Mihaela, Liceul Tehnologic „Dragomir Hurmuzescu”, Medgidia,clasa a -XI-a

Premiile acordate pentru creație
Premiul I – Bobe Daniela Serina, Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu”, Medgidia, clasa a – XI-a
Premiul II – Olaru Elena, Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu”, Medgidia, clasa a -XII-a
Premiul III – Mureș Andreea Miruna, Liceul de Artă „Hariclea Darclee”, Brăila, clasa a -X-a
Mențiune – Popa Andrei, Liceul de Electrotehnică și Telecomunicații, Constanța, clasa a -XII-a
Mențiune – Mitrea Lorena Elena, Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța, clasa a-XII-a

Mențiune specială pentru interpretare (învățământ vocațional)- Domide Luca, Liceul Vocațional de Artă Târgul Mureș, clasa a -XII -a
Premiul special al presei- Trifan Mădălina Ionela, Liceul de Artă „Hariclea Darclee”, Brăila, clasa a -XI-a
Premiul special al juriului – Ionuț Olteanu,Liceul de Artă „Hariclea Darclee”, Brăila, clasa a -XI-a
Premiul de popularitate – Trifan Bianca, Liceul de Artă „Hariclea Darclee”, Brăila, clasa a -X-a